Wypadek pod Jabłonią, kierowca w szpitalu

2021-10-18 11:51:12 (ost. akt: 2021-10-18 12:04:36)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Na trasie Pisz-Turośl, około 2 km za miejscowością Jabłoń kierujący pojazdem marki BMW zjechał do rowu, gdzie uderzył w przepust betonowy. Kierowca, 56- letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, trafił do szpitala.
W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, kilku kolizji oraz zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

Do wypadku drogowego doszło w piątek, 15 października, przed godz. 13.00. — Na trasie Pisz-Turośl, około 2 km za miejscowością Jabłoń, kierujący pojazdem marki BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w przepust betonowy. Samochodem tym jechało dwóch mężczyzn. Kierujący BMW, 56- letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, trafił do szpitala — Informuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.


fot.KPP w Piszu
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (17 października) po godz. 14.00 na trasie Pisz- Jeże, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierująca pojazdem marki VW Passat, 39-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania. Zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki VW Passat. W zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba. Kierująca passatem, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarana została przez policjantów mandatem karnym.

W miniony weekend, na drogach powiatu piskiego, doszło też do dwóch zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. Pierwsze z nich miało miejsce w piątek przed godz. 18.00 na terenie gminy Ruciane – Nida. Na trasie Wejsuny – Końcewo kierujący pojazdem marki Audi uderzył w dzika, który wtargnął na jezdnię. W sobotę przed godz. 23.00 w miejscowości Gaudynki kierujący pojazdem marki Crafter Furgon także uderzył w dzika. W zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba.

Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz atmosferycznych!


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5