Czołowe zderzenie dwóch aut. Jedna osoba trafiła do szpitala

2021-10-15 11:29:30 (ost. akt: 2021-10-15 11:41:44)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wczoraj na drodze krajowej nr 58, między Piszem a Rucianem – Nidą kierujący pojazdem marki Chrysler, wyprzedzając inny samochód, zderzył się czołowo z osobowym fiatem. Jedna osoba zabrana została do szpitala.
W czwartek (14 października) przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 58 zderzyły się czołowo dwa pojazdy osobowe. Do zdarzenia doszło na trasie strasie Pisz — Ruciane–Nida.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Chrysler, 35-letni mieszkaniec Kętrzyna, jechał od strony Rucianego – Nidy w kierunku Pisza. Wykonując manewr wyprzedzania najwyraźniej nie upewnił się czy ma wystarczającą ilość miejsca do bezpiecznego wykonania tego manewru. Ostatecznie zderzył się czołowo z jadącym od strony Pisza samochodem marki Fiat — informuje nadkom. Anna Sypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.


fot.KPP Pisz


fot.KPP Pisz

W wyniku uderzenia kierujący chryslerem zjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok. Za kierownicą fiata siedziała 56-letnia mieszkanka Torunia. Kobieta zabrana została do szpitala z podejrzeniem urazu żeber. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń — dodaje rzeczniczka.


Kierowcy obu aut byli trzeźwi. Z uwagi na uszkodzenia samochodów, biorących udział w tym zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne zarówno chryslera, jak i fiata.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5