Pożar budynku inwentarskiego

2021-10-14 13:06:07 (ost. akt: 2021-10-14 13:22:56)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz.

Dziesięć jednostek straży pożarnej i 39 ratowników gasiło wczoraj (13 października) pożar budynku inwentarskiego w miejscowości Włosty (gm. Biała Piska). Akcja ratownicza trwała ponad 14 godzin.
Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (13 października).

O godz. 14:42, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostki OSP Skarżyn okazało się, że pożarem objęte jest wnętrze oraz dach budynku — informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś z KP PSP w Piszu.fot.mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz.

Na szczęście wewnątrz nie było nikogo, a inwentarz (70 krów) został wyprowadzony na zewnątrz przez właściciela obiektu.

Dowodzący działaniem gaśniczym podjął decyzję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palący się dach budynku. Po dotarciu kolejnych zastępów straży pożarnej podano kolejne prądy wody na dach oraz wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku — relacjonuje st. kpt. Grzegorz Kuliś.fot.mł. kpt. Robert Szafranek KP PSP Pisz.

Po ugaszeniu pożaru dachu dalsze działania polegały na jego rozbiórce oraz gaszeniu palących się bel siana znajdujących się wewnątrz budynku. W końcowej fazie działań sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ewentualnych ukrytych ognisk pożaru. W działaniach udział brało 10 jednostek straży pożarnej w sile 39 ratowników. Akcja trwała ponad 14 godzin — dodaje.
Źródło: KP PSP w Piszu


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5