Wybił dwie szyby, urwał lusterko i groził pozbawieniem życia

2021-10-12 06:00:50 (ost. akt: 2021-10-12 07:06:19)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Pixabay.com

26-letni awanturnik z Kolna trafił do aresztu po burdzie na parkingu. Najpierw kopał w zaparkowany samochód, rzucał kamieniami, powybijał szyby i urwał lusterko. Potem groził właścicielowi auta i jego żonie pozbawieniem życia. Teraz jemu grozi pięć lat odsiadki.
Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (10 października) około godz. 1.00. Wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce na parkingu przy ul. Wojska Polskiego w Piszu. Natychmiast pojechali sprawdzić co się tam dzieje.

Na parkingu przy sklepie zastali grupę agresywnych osób będących pod działaniem alkoholu. W pobliżu zaparkowany był samochód marki Opel Zafira, który miał powybijane szyby. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd ten należy do jednego z uczestników tej sprzeczki — relacjonuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci dowiedzieli się, że auto zostało zniszczone przez znajomego. To 26-letni mieszkaniec Kolna, który stał w pobliżu. Wcześniej razem byli na imprezie. Wskazany mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To właśnie on kopnął w zaparkowanego opla i rzucał w to auto kamieniami wybijając dwie szyby. Do tego oberwał jeszcze lusterko. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 5000 złotych.

Sprawca zniszczenia samochodu groził też pokrzywdzonemu i jego żonie pozbawieniem życia, a wypowiedziane słowa wzbudziły w nich obawy, że zostaną spełnione. W tej sytuacji 26-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Jeden z nich dotyczył zniszczenia samochodu, a dwa pozostałe kierowania gróźb karalnych pod adresem właściciela auta i jego żony.

Za popełnione przestępstwa 26-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5