Pierwszy w powiecie znaczek turystyczny jest już do nabycia

2021-10-11 09:00:00 (ost. akt: 2021-10-11 08:02:18)
Pierwszy w powiecie piskim znaczek turystyczny jest już do nabycia

Pierwszy w powiecie piskim znaczek turystyczny jest już do nabycia

Autor zdjęcia: Sławomir Wolski

Od soboty (9 października) w schronie Biernym Regelbau 502 przy ulicy Nidzkiej w Piszu można nabyć pierwszy w naszym powiecie znaczek turystyczny.
Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach.

W niedługim czasie Znaczek Turystyczny na stałe zagościł również w takich krajach jak: Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Słowenia, Rumunia, Holandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy, Rosja, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, Chorwacja, USA oraz oczywiście w Polsce. Tak więc jest to inicjatywa ogólnoeuropejska i włączają się do niej kraje spoza Europy.

Od soboty 9 października w schronie Biernym Regelbau 502 przy ulicy Nidzkiej w Piszu można nabyć pierwszy w naszym powiecie znaczek turystyczny.

Gra znaczkowa staje się coraz popularniejsza, ściąga nowe rzesze turystów do miejsc znaczkowych - jest to doskonałe narzędzie służące promocji schronu i naszego miasta. Miejsca znaczkowe można sprawdzić wchodząc na profil ,,Znaczki Turystycze" FB lub instalując odpowiednią apkę — mówi Sławomir Wolski ze Stowarzyszenia Historycznego Piska Pozycja Ryglowa.

W związku z wprowadzeniem znaczka zapraszamy do naszego schronu, gdzie można zwiedzić oba odtworzone przez nas schrony, z bliska przyjrzeć się rekonstruktorom historycznym z GRH Johannisburg oraz oczywiście kupić znaczek — zachęca Sławomir Wolski.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5