Prawie codziennie ich przybywa

2021-10-08 11:04:16 (ost. akt: 2021-10-08 11:31:22)
Kontrola drogowa

Kontrola drogowa

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Tylko w tym tygodniu w powiecie piskim aż czterech kierowców prowadzących samochód pod działaniem narkotyków zatrzymali policjanci. Dwóch z nich wyeliminowali z ruchu wczoraj (7 października).
To właśnie tego dnia tuż po północy na ul. Klementowskiego w Piszu patrol piskiej prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna był trzeźwy. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierowca jest pod działaniem środków odurzających.

W czwartek po godz. 17.00 policjanci piskiej drogówki w Orzyszu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec tego miasta. Ten kierowca także był trzeźwy. Wiele wskazywało jednak na to, że może być pod działaniem środków odurzających. Policjanci przeprowadzili test na zawartość narkotyków, który okazał się pozytywny.

Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Pobrana im została krew do dalszych badań. Jeśli wyniki okażą się pozytywne wówczas kierujący usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy nawet na okres 15 lat.

KPP w Piszu2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5