Strzelali kulkami z pistoletu pneumatycznego w okna mieszkań

2021-10-02 05:05:53 (ost. akt: 2021-10-02 05:28:18)
Strzelaniem w okna mieszkań "zabawiało się" dwóch nastolatków. Za straty zapłacą rodzice

Strzelaniem w okna mieszkań "zabawiało się" dwóch nastolatków. Za straty zapłacą rodzice

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Dwóch nastolatków strzelało z pistoletu pneumatycznego w okna mieszkań na piskim osiedlu. Za wyrządzone straty zapłacą ich rodzice. Policja prosi pokrzywdzonych o kontakt.
W czwartek (30 września) po godz. 20.00 do oficera dyżurnego piskiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że na ul. Lipowej w Piszu zatrzymał dwóch nastolatków, którzy z broni pneumatycznej strzelali plastikowymi kulkami w okna bloku. W ten sposób uszkodzili szyby w mieszkaniu zgłaszającego. Wartość strat wycenił na kwotę 1000 zł.

Zgłaszający mężczyzna poinformował, że kiedy doszło do uszkodzenia jego okien zszedł przed blok, gdzie zauważył siedzącą na ławce grupkę młodzieży. Ujął jednego z chłopaków. W pobliskich krzakach znalazł pistolet pneumatyczny z dwoma pudełkami kulek. O wszystkim powiadomił policję — informuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zabezpieczyli znalezioną broń i kulki oraz wykonali oględziny uszkodzonej szyby. Ustalili też, że zatrzymany chłopak to 16-letni mieszkaniec Pisza, który strzelał w okna razem z 12-letnim kolegą. To do młodszego z nich należała znaleziona broń. Sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Należy pamiętać, że rodzice lub prawni opiekunowie mogą być pociągnięci do odpowiedzialności materialnej za szkody wyrządzone przez swoje dzieci — dodaje rzeczniczka.

W rozmowie z mieszkańcami tego bloku policjanci ustalili, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie może być znacznie więcej, ponieważ już od kilu dni ktoś strzelał kulkami w okna mieszkań uszkadzając je.

Osoby mieszkające na ul. Lipowej oraz ul. Kwiatowej w Piszu, którym w ten sposób uszkodzone zostały okna w ostatnim czasie, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z oficerem dyżurnym piskiej komendy (tel. 47 73 54 200).

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5