Dzieci złapią za rakiety. Ruszyły zapisy na bezpłatne treningi

2021-09-28 08:08:28 (ost. akt: 2021-09-28 08:13:24)

Autor zdjęcia: archiwum Pisz-Point

TENIS/// Pisz-Point wpisuje się w ogólnopolski trend i... szykuje serię bezpłatnych zajęć dla dzieci. Zapisy ruszyły. Trzeba się śpieszyć, liczba miejsc ograniczona.
Niedawne sukcesy m.in. Huberta Hurkacza i Igi Świątek sprawiły, że o polskim tenisie głośno zrobiło się nie tylko "na salonach", ale i lokalnie — na szkolnych salach gimnastycznych. Coraz więcej młodzieży decyduje się chwycić za rakietę. Nie zawsze mają jednak okazję, by trenować fachowo.

W stolicy naszego powiatu tego problemu nie będzie. Klub Pisz-Point dołączył do Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa (ogólnopolski projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu). Do tej pory, wraz z nim, na liście pojawiło się ponad 120 klubów z całego kraju.

— To największy sportowy program służący upowszechnianiu aktywności ruchowej. W bezpłatnych treningach uczestniczy już ponad 1,5 tys. dzieciaków w Polsce — mówi Marcin Chmielewski, trener Pisz-Point.

Głównym założeniem programu jest organizacja darmowych treningów dla dwóch sześcioosobowych osobowych grup dzieci w wieku 5-7 lat (dwa razy w tygodniu przez niemal cały rok).

— Ogłaszamy zatem nabór dla dzieci z roczników 2014-2016. Ma on charakter nie tylko wewnętrzny (dzieci uczestniczące w zajęciach już wcześniej), ale i zewnętrzny. Czekamy na nowych adeptów. Także tych, którzy do tej pory nigdy nie próbowali jeszcze swoich sił w tenisie — słyszymy w klubie Pisz-Point.

Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółów dot. rekrutacji pod numerem 511-164-798.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5