Znamy zwycięzców etapu krajowego Konkursu SKO

2021-09-24 09:00:00 (ost. akt: 2021-09-24 07:25:26)
Strona z Kroniki SKO Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu

Strona z Kroniki SKO Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu

Autor zdjęcia: ZS-P w Orzyszu

Komisja Konkursowa na etapie krajowym Konkursu dla SKO przyznała ZS-P w Orzyszu II miejsce i nagrodę w wysokości 15 000 zł. Opiekunki SKO - Alicja Daszkiewicz i Sylwia Wrzosek w dowód uznania za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów oraz nauczanie przedsiębiorczości na miarę XXI wieku otrzymały złote odznaki. Gratulujemy!
Program SKO został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

Bardzo cieszymy się, że Komisja Konkursowa na etapie krajowym Konkursu dla SKO doceniła nasze działania i przyznała ZS-P w Orzyszu II miejsce i nagrodę w wysokości 15 000 zł, a opiekunkom SKO: Alicji Daszkiewicz i Sylwii Wrzosek złote odznaki w dowód uznania za ponadprzeciętne działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów oraz nauczanie przedsiębiorczości na miarę XXI wieku — czytamy na szkolnym blogu.

Dziękujemy wszystkim SKO-wiczom za włożoną pracę, bo to dzięki Waszemu zaangażowaniu odnieśliśmy ten sukces. Dziękujemy również Organowi Prowadzącemu Naszej Gminy, Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom, Mieszkańcom Orzysza, którzy wspierają SKO. Szczególne podziękowania składamy naszemu BANKOWI PKO w Orzyszu pod kierownictwem Pani Anny Demiańczuk za ogromne wsparcie i wielkie serce dla wszystkich naszych pomysłów i akcji. Nagroda jest dla nas źródłem satysfakcji oraz motywacją do kolejnych działań — mówią Alicja Daszkiewicz i Sylwia Wrzosek, opiekunki SKO w ZS-P w Orzyszu.


Laureatami etapu krajowego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli 2020/2021 są:

I. Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach - 20 tys. zł

II. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu - 15 tys. zł

III. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim, Szkoła Filialna w Zbylutowie - 10 tys. zł

Nagrodę Internautów zdobyła:
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim, Szkoła Filialna w Zbylutowie - 10 tys. zł

Elżbieta Żywczyk


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5