Z siekierą wtargnął do obcego domu

2021-09-14 10:20:30 (ost. akt: 2021-09-14 10:32:28)
Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Do policyjnego aresztu trafił 23-letni mieszkaniec piskiej gminy, który z siekierą w ręku wtargnął do domu obcych mu ludzi. Groził mieszkającej tam kobiecie pozbawieniem życia i uderzył ją w twarz. Mężczyzna został aresztowany, grożą mu 2 lata więzienia.
Do zdarzenia doszło w Piszu. Do domu jednorodzinnego wtargnął obcy mężczyzna trzymając w ręku siekierę. Kobieta widząc nieznaną jej osobę w swoim mieszkaniu, kazała mu natychmiast je opuścić, ale bezskutecznie. Powiedziała, że nie jest sama w domu. Jest razem z dzieckiem i mężem. Młody mężczyzna nie zareagował. Zagroził kobiecie pozbawieniem życia i uderzył ją ręką w twarz. Następnie pobiegł na górę, aby sprawdzić kto jeszcze jest w domu, po czym wybiegł na ulicę.

Krótko potem mężczyzna wrócił pytając o jakąś dziewczynę, której domownicy nie znali, po czym ponownie wybiegł z tego domu na drogę. Został zatrzymany przez przechodniów. Przerażona kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

— Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna to 23-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

— Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych usłyszał cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczą naruszenia miru domowego poprzez wtargnięcie dwukrotnie do domu pokrzywdzonej, którego wbrew jej woli nie chciał opuścić. Trzeci zarzut odnosi się do naruszenia nietykalności cielesnej kobiety, a czwarty do kierowania gróźb karalnych pod jej adresem, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione – dodaje rzeczniczka.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tych przestępstw 23-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5