Dwóch nietrzeźwych sterników i pijany traktorzysta

2021-09-13 11:55:20 (ost. akt: 2021-09-13 12:12:27)
Traktorzysta, który przewrócił ciągnik był pijany

Traktorzysta, który przewrócił ciągnik był pijany

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Dwóch nietrzeźwych sterników na Bełdanach i pijany traktorzysta, który przewrócił ciągnik w Piankach. Tak w skrócie brzmi bilans weekendu piskich policjantów.
Policyjni wodniacy w dalszym ciągu dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorami w powiecie piskim. Patrol wodny z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie pływając w sobotę (11 września br.) po jeziorze Bełdany zatrzymał dwóch nietrzeźwych sterników.

Pierwszego z nich funkcjonariusze skontrolowali tego dnia po godz. 17.00. Był to 39-letni turysta z powiatu pruszkowskiego, który płynął łodzią motorową. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnego nietrzeźwego sternika policyjni wodniacy zatrzymali przed godz. 19.00. 36-letni mieszkaniec Ostrołęki płynął łodzią motorową. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Obaj sternicy dopuścili się popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kto kierował ciągnikiem?

W piątek (10 września br.) po godz. 18.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Orzysz. W miejscowości Pianki przewrócił się ciągnik rolniczy.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pojazdem marki Ursus C360 jechało dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat będących pod działaniem alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania tym ciągnikiem. Z relacji świadków wynikało jednak, że pojazdem kierował 36-latek. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niewiele pamiętał z tego, co się stało.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania ciągnikiem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

36-latkowi grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5