Zderzenie dwóch aut. Kierowcy stracili prawo jazdy

2021-09-08 12:27:04 (ost. akt: 2021-09-08 12:35:23)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Na trasie Pisz – Orzysz kierujący doszło do zderzenia dwóch aut. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, ale obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Jeden za spowodowanie kolizji, drugi za jazdę w stanie nietrzeźwości.
We wtorek po godz. 8.00 na trasie Pisz- Orzysz, w okolicach miejscowości Kociołek Szlachecki, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych jadących w kierunku Pisza.


Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Lexus wykonywał prawidłowy manewr wyprzedzania jadących przed nim dwóch samochodów osobowych. W pewnym momencie kierowca jednego z nich, samochodu marki VW Sharan, zaczął zmieniać kierunek skręcając w lewo. Tym samym doszło do zderzenia lexusa i volkswagena. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. 57-letni mieszkaniec Orzysza kierujący volkswagenem był trzeźwy. Natomiast badanie stanu trzeźwości 54-letniego mieszkańca gminy Pisz, jadącego lexusem, wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.


W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy obu kierowców. Kierujący volkswagenem stracił uprawnienia za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a kierowca lexusa za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP Pisz


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5