Zakończyli wakacje w... rękach policji

2021-09-01 13:21:06(ost. akt: 2021-09-01 13:22:48)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W ostatni dzień wakacji policjanci z Rucianego–Nidy zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford Focus, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie narkotesterem wykazało, że kierowca ten jest najprawdopodobniej także pod wpływem marihuany. Tego samego dnia policyjni wodniacy skontrolowali nietrzeźwego sternika, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obu mężczyznom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
Ostatniego dnia wakacji, czyli we wtorek (31 sierpnia) po godz. 3.00 patrol z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymał do kontroli drogowej, na terenie miasta, pojazd marki Ford Focus. Kierował nim 20-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem.

Policjanci użyli jeszcze narkotestera, aby sprawdzić, czy kierowca forda nie znajduje się pod wpływem narkotyków. Badanie okazało się pozytywne i wykazało, że 20-latek jest najprawdopodobniej pod działaniem marihuany. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i pobrali krew do dalszych badań. Jeśli wykaże ono, że kierowca forda był pod wpływem środków odurzających usłyszy wówczas zarzut kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków. Tymczasem 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Tego samego dnia przed godz. 20.00 funkcjonariusze z Rucianego- Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Kierował nim 41-letni mieszkaniec Włocławka. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie. Oznacza to, że kierowca forda dopuścił się popełnienia przestępstwa. Ten kierujący także stracił prawo jazdy.

Ostatniego dnia wakacji policyjni wodniacy z Rucianego – Nida pełnili służbę na jeziorach dbając o bezpieczeństwo wypoczywających. Po godz. 15.00 skontrolowali łódź motorową pływającą po jeziorze Bełdany. Sternikiem był 55-letni turysta z Jastrzębiej Góry. Badanie stanu trzeźwości stermotorzysty wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym lub wodnym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5