Znicz i Śniardwy już wiedzą z kim zawalczą w II rundzie

2021-08-05 10:00:00(ost. akt: 2021-08-05 07:51:19)
Śniardwy Orzysz i DKS Dobre Miasto mają za sobą długą tradycję pojedynków w klasie okręgowej

Śniardwy Orzysz i DKS Dobre Miasto mają za sobą długą tradycję pojedynków w klasie okręgowej

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przeprowadził oficjalne losowanie, w którym wyłonił turniejowe pary II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Z kim zawalczą Znicz i Śniardwy?
Niejeden kibic III-ligowca z Białej Piskiej zapewne uśmiechnął się z zadowoleniem, gdy czerwono-zieloni wylosowali Ronę 03 Ełk. Przeciwnicy jeszcze niedawno (sezon 2020/2021) biegali po boiskach klasy A, więc aż trzy szczeble rozgrywkowe niżej.
Podopiecznych trenera Ryszarda Borkowskiego czeka więc - przynajmniej "na papierze" - łatwe zadanie. Z drugiej strony, ich porażka przyjęta byłaby jako sensacja i plama na honorze, więc granie "bez ciśnienia" powinno być atutem ełczan.

Drugi z zespołów naszego powiatu utrzymujący się w wyścigu po WPP, Śniardwy Orzysz, zmierzą się z DKS Dobre Miasto. Zielono-niebiescy rywala znają dość dobrze, bo w poprzednim sezonie walczyli z nim o punkty w klasie okręgowej.
Niestety z bardzo marnym skutkiem. Mistrzowie okręgówki, którzy obecnie szykują się do inauguracji rozgrywek IV ligi, jesienią wygrali w Orzyszu 3:0. U siebie, wiosną, zawiesili poprzeczkę jeszcze wyżej i pokonali Śniardwy... 6:1.

W przeszłości wielokrotnie jednak potwierdzały się słowa, że "mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami". Czy uda się utrzeć sportowo nosa faworytom?
Do obu pojedynków dojdzie 18 sierpnia. Znicz wyruszy wówczas do Ełku, a Śniardwy będą miały okazję poprawić bilans z DKS przed własną publicznością.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5