Rozstał się z nią, więc... ukradł jej opony z felgami?

2021-08-03 13:02:14(ost. akt: 2021-08-03 13:06:50)

Autor zdjęcia: pixabay

PISZ || Środek nocy. Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymuje zgłoszenie: "kradzież opon z felgami z przydomowego garażu". Potencjalny winowajca? Były partner zgłaszającej, z którym rozstała się kilka godzin wcześniej... Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Nocą policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży czterech opon z felgami z niezamkniętego garażu znajdującego się na podwórku przy domu. Zdarzenie miało miejsce w Piszu. Zgłaszająca przypuszczała, że kradzieży mógł dopuścić się jej były partner, z którym rozstała się kilka godzin wcześniej.

Przypuszczenia kobiety były słuszne. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Pisza, z którym zgłaszająca właśnie się rozstała. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży czterech opon samochodowych wraz z felgami z niezamkniętego garażu. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę 900 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dodał tylko, że zabrał te koła, ponieważ chciał partnerce zrobić niespodziankę i je odrestaurować.

Jak widać niespodzianka się nie udała. Skończyła się zarzutem kradzieży. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

KPP w Piszu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5