Nietrzeźwi żeglarze na mazurskich jeziorach

2021-08-03 08:00:00 (ost. akt: 2021-08-03 05:04:30)
Tylko w ciągu trzech godzin policyjni wodniacy z Rucianego-Nidy zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników

Tylko w ciągu trzech godzin policyjni wodniacy z Rucianego-Nidy zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Na mazurskich jeziorach policja ma mnóstwo pracy z pijanymi sternikami. Tylko w ciągu trzech godzin policyjni wodniacy z Rucianego-Nidy zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników pływających po jeziorach Bełdany i Nidzkim.
W trakcie minionego weekendu, a dokładnie w sobotę (31 lipca br.) policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie tylko w ciągu trzech godzin zatrzymali aż czterech nietrzeźwych sterników pływających po jeziorze Nidzkim i jeziorze Bełdany.

Pierwszego zatrzymali do kontroli po godz. 14.00. Był to 44-letni turysta z województwa mazowieckiego, który płynął łodzią z silnikiem spalinowym. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy sternik to 31-latek z województwa podlaskiego. Ten turysta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Płynął skuterem wodnym.

Na łodzi z silnikiem zaburtowym wypoczywał 29-letni mężczyzna z województwa kujawsko – pomorskiego, który został zatrzymany do kontroli przez policyjnych wodniaków. Badanie stanu trzeźwości tego sternika wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni nieodpowiedzialny sternik to 41-letni turysta z województwa mazowieckiego. Płynął łodzią z silnikiem zaburtowym. Mężczyzna ten miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Z uwagi na to, że każdy z kontrolowanych sterników miał więcej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie, wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.
KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5