Meczowa sobota. Znicz, Śniardwy i Mazur walczą o WPP!

2021-07-31 08:25:00(ost. akt: 2021-07-31 08:25:56)

Autor zdjęcia: Groundhopping Warmia i Mazury

Przed nami sobota wielkich, piłkarskich emocji. W pierwszej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski swe mecze rozegra trójka reprezentantów naszego powiatu - Znicz Biała Piska, Śniardwy Orzysz i Mazur Pisz. O której trzymać kciuki?
Pierwsi sygnał do startu (13:00) usłyszą zielono-niebiescy. Śniardwy Orzysz zmierzą się na wyjeździe ze starymi znajomymi z klasy okręgowej - Czarnymi Olecko. Co ciekawe, oba zespoły spotkały się 20 lipca w meczu kontrolnym. Wówczas zielono-niebiescy ulegli (0:2). Jak będzie tym razem?

Również dziś, lecz o godzinie 15:00, w szranki stanie z kolei najwyżej sklasyfikowany zespół naszego powiatu - Znicz. III-ligowiec z Białej Piskiej stawi się w Kętrzynie, gdzie czekać będą zawodnicy miejscowej, IV-ligowej Granicy.

Dwie godziny później, o godzinie 17:00, rozpocznie swój bój Mazur Pisz. Jedna z wiodących ekip a-klasy ugości u siebie Ronę 03 Ełk. Pojedynkowi będzie towarzyszył dodatkowy ładunek emocjonalny. Między wspomnianymi klubami nieco „zgrzytnęło” podczas rundy wiosennej, kiedy to – na stadionie w Piszu – przeciwnicy wprowadzili do gry nieuprawnionego zawodnika. W-MZPN zasądził wprawdzie walkower na korzyść Mazura, ale... jego echo odbijało się później jeszcze przez dłuższy czas (zwłaszcza w mediach społecznościowych). A że w rozgrywkach ligowych 2021/2022 Pisz z Ełkiem się już nie spotka (Rona awansowała do klasy okręgowej), pewne „nadprogramowe” kwestie mogą pojawić się właśnie w spotkaniu pucharowym.

kk

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5