Wsiadł za kółko z 4 promilami. Policję powiadomił jego syn

2021-07-29 19:36:26 (ost. akt: 2021-07-29 19:40:43)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że jego pijany ojciec wsiadł do samochodu marki Audi i pojechał do znajomego. Policjanci zatrzymali 49-latka kierującego tym autem. Nie było żadnych wątpliwości, że kierowca jest pod znacznym działaniem alkoholu Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Syn zareagował, bo chciał najwyraźniej zapobiec tragedii na drodze.
W środę (28 lipca) po godz. 20.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o nietrzeźwym kierującym. Zgłaszającym był pełnoletni syn, który poinformował, że jego pijany ojciec jeździ audi po gminie Orzysz. Chciał zabrać mu kluczki, ale nie udało mu się. Ojciec pojechał do znajomego.

Policjanci natychmiast pojechali to sprawdzić. Na podwórku zastali zgłaszającego oraz kompletnie pijanego jego ojca, który właśnie wrócił samochodem marki Audi. Był to 49-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna ledwo trzymał się na nogach. Miał bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Zgłaszający w rozmowie z funkcjonariuszami dodał, że ojciec od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i stwarza w ten sposób problemy. Informując policję syn chciał najwyraźniej uniknąć tragedii na drodze, której sprawcą mógł być jego pijany ojciec.

Kurujący audi będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres 15 lat.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5