Nasi biegacze szturmowali Ryn. Kolejne trofea do kolekcji

2021-07-26 10:00:00 (ost. akt: 2021-07-26 09:17:05)
Orzyskie Tygrysy upolowały w Rynie cały pęk medali

Orzyskie Tygrysy upolowały w Rynie cały pęk medali

Autor zdjęcia: Run Team Tygrysy Orzysz

BIEGI || Przeszło 100 śmiałków stanęło 24 lipca na starcie Biegu Ryńskiego. Wśród nich nie zabrakło mocnej, ok. 20-osobowej ekipy naszego powiatu. Nie zawiodła. Są medale!
Sobotnie zawody, rozgrywane o puchar burmistrza i gminy, były pierwszą odsłoną cyklu. Start ten był szczególnie ważny dla Marcina Ambroziaka. Wicemistrz naszego plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Piskiego pochodzi właśnie z tego miasta. Żołnierz 15 GBZ — po wielu triumfach w innych stronach regionu i Polski — mógł wreszcie więc zaprezentować swą formę w rodzinnym mieście.

I zadanie swe wykonał wzorowo. Złoto głównego wyścigu (na 10 km) zgarnął jednak — zgodnie z przewidywaniami — Krzysztof Sulewski z Barczewa. Ceniony trener biegowy linię mety minął po 36 minutach i 43 sekundach. Wspomniany Marcin Ambroziak srebro zapewnił sobie wynikiem 37:09. Na trzeci stopień podium wskoczył kolejny z naszych reprezentantów — Jacek Hrynko z Orzysza (ZaLiniąMetyTeam; 37:21).

Tuż za prestiżowym pudłem uplasował się lider Run Team Tygrysy Orzysz — Łukasz Duchnowski (6. OPEN), któremu po piętach deptali jego koledzy z klubu — Sebastian Plaga (7. OPEN) i Ariel Waszkiewicz (10. OPEN).. W dalszej części zestawienia, pod banderą powiatu piskiego, plasowali się m.in. Krzysztof Gacki, Artur Koszewski, Andrzej Cybul, Monika Kulesza, Elżbieta Siergiej i Jarosław Gacioch.

Naszych biegaczy nie zabrakło także na liście startowej wyścigu na 5 km. Najwyżej w klasyfikacji generalnej przedarła się Wiola Kosakowska (16. OPEN, 22:30), a z bardzo przyzwoitej strony zaprezentowali się ponadto Magdalena Patyniuk, Iwona Uliszewska, Andrzej Dąbrowski, Daria Zychowicz i Anna Sadura.

W międzyczasie w szranki stanęli także najmłodsi miłośnicy biegania, do których dyspozycji oddano trasy liczące 100, 750, 1500 i 2250 m. Również i na tym gruncie powiat piski wypadł zdecydowanie powyżej przeciętnej, a o medale wzbogacili się m.in. Weronika Szajdek (złoto), Lidia Szajdek (złoto) i Hubert Zychowicz (brąz).

*Wyniki dotyczą klasyfikacji OPEN. W swych poszczególnych kategoriach nasi biegacze zdobyli 5 dodatkowych trofeów.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5