Pijanego za kółkiem zatrzymali... harcerze

2021-07-23 11:59:04 (ost. akt: 2021-07-23 12:19:39)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Harcerze uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Twierdził on, że nie wyrobił się na zakręcie i dlatego wjechał na teren obozu. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.
Oficer dyżurny piskiej komendy odbiera coraz więcej zgłoszeń od obywateli, którzy mają podejrzenia, że kierujący konkretnym autem jest pod działaniem alkoholu. Każdą taką informację policjanci sprawdzają. Niestety często zdarza się, że zgłoszenia te są potwierdzane, co oznacza, że na drogach nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Z drugiej jednak strony obywatele wykazują się wzorową postawą interweniując w takich sytuacjach.

W czwartek (22 lipca) policjanci z powiatu piskiego, dzięki obywatelskim zgłoszeniom, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących stanowiących potencjalne zagrożenie na drodze.

Pierwszego z nich po godz. 17.00 zatrzymali harcerze przebywający na „Polanie Wydra” w okolicach Orzysza. Na teren obozowiska wjechał samochód marki Opel Mocca. Harcerze od razu mieli podejrzenia, że kierujący może być pod działaniem alkoholu i stanęli na wysokości zadania, wykazując się obywatelską i zarazem wzorową postawą. Zatrzymali ten samochód uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę, a o zdarzeniu powiadomili policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na teren obozowiska ustalili, że za kierownicą opla siedział 71-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna jechał sam. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący powiedział policjantom, że jadąc od miejscowości Cierzpięty nie zauważył ostrego zakrętu i dlatego wjechał na teren obozu harcerskiego. Na szczęście nikomu nic się tam nie stało. Pojazd marki Opel został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na parkingu strzeżonym.

Drugiego nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali w nocy na ulicach Pisza po uprzednim zgłoszeniu przez obywatela. Kierujący pojazdem marki Renault, 44-letni mieszkaniec Pisza, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności.

Obu nietrzeźwym kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5