Kolejni kierowcy na podwójnym gazie. Czy to się kiedyś skończy?

2021-07-22 11:00:00(ost. akt: 2021-07-22 09:51:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W ręce policjantów wpadło dwóch kolejnych kierowców, którzy postanowili wsiąść "za kółko" po spożyciu alkoholu. Pierwszy miał 2 promile, drugi o pół mniej. Czy tego typu sytuacje kiedyś wreszcie się skończą?
W środę (21 lipca br.) wczesnym rankiem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie piskiej gminy samochód wjechał do rowu. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Volkswagen Passat. Kierujący tym autem próbował wyjechać z przydrożnego rowu. Bardzo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Do tego chwiał się na nogach i miał bełkotliwą mowę. Był to 23-letni mieszkaniec gminy Pisz. W rozmowie z policjantami podawał różne wersje zdarzenia.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że 23-latek nie posiada prawa jazdy. Kierowca passata został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia przed godz. 17.00 policyjny patrol interweniował w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie Rucianego – Nidy, gdzie według zgłoszenia kierujący pojazdem marki Skoda jest pod działaniem alkoholu. Samochodem tym kierował 53-letni mieszkaniec Nowogrodu. Mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy. Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań. Jeśli analiza krwi wykaże obecność alkoholu wówczas 53-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W czwartek (22 lipca br.) tuż po północy policjanci piskiej prewencji, na ulicach miasta, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Za kierownicą tego samochodu siedział 27-letni mieszkaniec Pisza, od którego wyraźnie funkcjonariusze czuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący samochodem pod działaniem alkoholu poniosą za to konsekwencje. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5