Nowi policjanci uzupełnili ostatnie wakaty

2021-07-19 16:00:00 (ost. akt: 2021-07-19 16:32:40)
Osoby zainteresowane służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu proszone są o kontakt z pracownikiem kadr (tel. 47 73 54, e-mail: kadry@pisz.ol.policja.gov.pl)

Osoby zainteresowane służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu proszone są o kontakt z pracownikiem kadr (tel. 47 73 54, e-mail: kadry@pisz.ol.policja.gov.pl)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

PISZ || Służba w Policji wciąż cieszy się zainteresowaniem, nowi policjanci zasilili szeregi Komendy Powiatowej Policji. Tym razem uroczyste ślubowanie złożyło 5 funkcjonariuszy, którzy uzupełnili ostatnie wolne miejsca w piskiej jednostce.
Nie jest to łatwa służba i nie każdy się do niej nadaje. Dlatego proces rekrutacji musi skutecznie selekcjonować osoby, które później wyjdą na ulice dbać o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców.

I choć praca policjanta ma swoje trudne do spełnienia wymagania, daje również to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców.

To także okazja do szerokiego rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To również możliwość pracy w różnych pionach i przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie i praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów kryminalistycznych, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść.

To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i daje satysfakcję z ich zrealizowania.

To co ważne, to jest to również służba oferująca stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu. Dlatego tak wiele osób w służbie w Policji dostrzega dla siebie ścieżkę kariery zawodowej, na którą decydują się wejść.

Potwierdzają to choćby liczby dotyczące rekrutacji i zatrudnienia w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu. Stan zatrudnienia w powiecie piskim wynosi 114 policjantów — mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pisz.

Przez kilka ostatnich lat liczba wakatów wahała się nawet do 13. Stopniowo wolne miejsca były obsadzane nowymi chętnymi do służby w tej formacji. W minionym tygodniu do piskiej obsady dołączyło 5 nowo przyjętych policjantów, a od początku 2021 przyjętych zostało łącznie 11 nowych funkcjonariuszy. Tym samym zapełnione zostały wszystkie wakaty. Takiej dobrej sytuacji kadrowej nie było od wielu już lat — dodaje rzeczniczka.

Nie oznacza to jednak, że piska komenda zakończyła proces rekrutacji.
W dalszym ciągu szukamy osób zainteresowanych służbą w naszej jednostce. Wolne miejsca pojawiają się na skutek rotacji do innych jednostek oraz związane są z przechodzeniem funkcjonariuszy na emerytury. Osoby zainteresowane służbą w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu proszone są o kontakt z pracownikiem kadr tel. 47 73 54, e-mail: kadry@pisz.ol.policja.gov.pl — zachęca nadkom.Anna Szypczyńska.
oprac.zyw
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5