A ci dalej swoje. Nietrzeźwi znów na drogach i wodach powiatu

2021-07-19 10:34:43(ost. akt: 2021-07-19 10:40:34)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Kolejnych siedmiu nietrzeźwych kierujących wpadło w miniony weekend w ręce policji. Tłumaczyć się przyszło trzem motorowerzystom, dwóm kierowcom osobówek i dwóm sternikom. Rekordzista miał ponad 2 promile.
Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Pisz, który kierował pojazdem marki Ford Mondeo. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w sobotę (17 lipca) po godz. 20.00, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Swoją przejażdżkę zakończył w policyjnym areszcie.

Drugiego niedopowiedzianego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicach Pisza w sobotni poranek. Kierujący pojazdem marki Opel Astra, 45-letni mieszkaniec Pisza, miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Trzech motorowerzystów jadących ma tzw. „podwójnym gazie” funkcjonariusze zatrzymali w sobotę. Przed godz. 9.00 w miejscowości Skarżyn (gm. Biała Piska), policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Longjia. Kierującym był 56-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po godz. 10.00 w miejscowości Borki (gm. Pisz) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej motorower marki Inca. Kierował nim 67-letni mieszkaniec piskiej gminy. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka minut później na trasie Skarżyn – Sokoły Jeziorne (gm. Biała Piska) policyjny patrol zauważył motorower marki Zipp, który zatrzymał do kontroli. Jechał nim 54-letni mieszkaniec Szczuczyna, od którego funkcjonariusze czuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie minionego weekendu policyjni wodniacy zatrzymali, na jeziorach powiatu piskiego, dwóch nietrzeźwych sterników. Pierwszego z nich skontrolowali w piątek (16 lipca br.) po godz. 18.00. Był to 48-letni turysta, który pływał pontonem z silnikiem zaburtowym po jeziorze Nidzkim. Badanie stanu trzeźwości tego sternika wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugiego nieodpowiedzialnego sternika policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli w niedzielę (18 lipca br.) po godz. 13.00 na jeziorze Bełdany. Był to 48-letni turysta pływający skuterem wodnym. Stermotorzysta miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają

Kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym bądź wodnym w stanie nietrzeźwości, czyli na poziomie powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Konsekwencje poniesie także kierujący pojazdem mechanicznym, którego stężenie alkoholu wynosi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jest to bowiem wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny nie niższej niż 50 złotych.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5