Nieodpowiedzialni kierowcy plagą piskich dróg

2021-07-17 08:00:00 (ost. akt: 2021-07-17 04:52:55)
Kierujący pojazdem marki VW Passat uderzył w drzewo. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i był poszukiwany przez organy ścigania.

Kierujący pojazdem marki VW Passat uderzył w drzewo. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i był poszukiwany przez organy ścigania.

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Pomimo policyjnych apeli i doniesień medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych kierowcy w dalszym ciągu jeżdżą pod znacznym działaniem alkoholu oraz narkotyków.
W ciągu ostatniego tygodnia na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali kilku skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. Pomimo policyjnych apeli, zatrważających statystyk i doniesień medialnych o zdarzeniach tragicznych w skutkach wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kółko będąc pod znacznym działaniem alkoholu lub narkotyków. Oto przykłady takich kierowców zatrzymanych na drogach powiatu piskiego w ciągu ostatniego tygodnia.


Poniedziałek (12 lipca br.)
Po godz. 13.00 w miejscowości Wejsuny (gm. Ruciane – Nida) kierujący pojazdem marki Citroen, 34-letni mieszkaniec Pisza, znajdując się pod wpływem amfetaminy uderzył w pieszych stojących z rowerami na poboczu. Kobieta i mężczyzna w ciężkim stanie trafili do szpitala.
Po godz. 20.00 na trasie Ogródek – Skomack (gm. Orzysz) kierujący pojazdem marki VW Passat, 27-letni mieszkaniec gminy Stare Juchy, uderzył w drzewo. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i był poszukiwany przez organy ścigania.


Środa (14 lipca br.)
Przed godz. 17.00 na trasie Zalesie – Myszki (gm. Biała Piska) 54-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości kierując pojazdem marki Mitsubishi uderzył w drzewo. Kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Czwartek (15 lipca br.)
Do policyjnego aresztu trafiło trzech turystów w wieku od 20 do 39 lat podejrzanych o kierowanie w Rucianem – Nidzie pojazdem marki Citroen pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Przed godz. 19.00 pracownik stacji benzynowej w Rucianem – Nidzie zatrzymał 47-letniego mieszkańca gminy kierującego pojazdem marki Ford Kuga. Kierowca tego auta miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.


Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali w sytuacji kiedy widzą, że osoba będąca pod wpływem alkoholu lub narkotyków zamierza wsiąść za kierownicę. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Być może będzie to telefon, który zapobiegnie tragedii na drodze.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5