Biała Piska gospodarzem Dożynek Diecezjalnych

2021-07-09 08:00:00 (ost. akt: 2021-07-09 04:44:09)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

W tym roku gmina Biała Piska będzie organizatorem Dożynek Diecezjalnych, które odbędą się 4 września w parku miejskim w Białej Piskiej. To pierwsze takiej rangi dożynki, w których wezmą udział dekanaty, gminy, sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z całej diecezji ełckiej.
Rolnicze święto plonów będzie doskonałą okazją do świętowania po ciężkiej pracy, wymiany doświadczeń, prezentacji własnego dorobku i integracji. — Bardzo zależy nam na obecności środowisk wiejskich, a także na aktywnym włączeniu się gmin, sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, grup nieformalnych w organizację najważniejszego święta plonów, wzorem roku ubiegłego, gdy dożynki w naszej gminie okrzyknięto najlepszymi w historii powiatu piskiego.
W związku z tym zachęcamy ww. podmioty do przygotowania wieńca dożynkowego, który weźmie udział w konkursie.
— czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 sierpnia 2021 r. na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej, ul. Sikorskiego 4, 12-230 Biała Piska lub e-mail: mgokbialapiska@onet.eu

Istnieje także możliwość przygotowania swojego stoiska i zaprezentowanie specjałów, z którego słynie dana gmina, sołectwo, Koło Gospodyń Wiejskich itd. W tym przypadku zapisy przyjmowane są telefonicznie 87 4239 127 do 25 sierpnia 2021 r. Deklaracje ułatwią zaplanowanie całego wydarzenia, rozplanowanie poszczególnych sektorów itp.

Regulamin konkursu na wieniec dożynkowy i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.bialapiska.eu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5