Głos Dawnych Mazurów. Nina Nu wystąpi w Ogródku

2021-07-08 07:30:00 (ost. akt: 2021-07-08 07:20:27)
W niedzielę, 11 lipca, na letniej scenie w Ogródku wystąpi Nina Nu

W niedzielę, 11 lipca, na letniej scenie w Ogródku wystąpi Nina Nu

Autor zdjęcia: Archiwum artystki

KONCERT || Muzeum Michała Kajki w Ogródku zaprasza w niedzielę, 11 lipca o godzinie 16.00 na koncert Niny Nu zatytułowany Głos Dawnych Mazurów. Wstęp wolny.
Głos Dawnych Mazurów to projekt z wierszami poetów mazurskich żyjących w XVIII, XIX i na początku XX-go wieku, m.in. Michała Kajki, Gotfryda Bendziułły, Tobiasza Stullicha, Jana Luśtycha czy Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego, do których muzykę napisała i śpiewa giżycczanka - Monika Wierzbicka, występująca obecnie pod pseudonimem artystycznym Nina Nu.

Muzyka utrzymana jest w charakterze folkowo-jazzowym. Wiersze śpiewane są po polsku; nie zabraknie jednak akcentu języka mazurskiego. Pomysł recitalu i płyty o tym samym tytule przyszedł podczas pracy nad programem „Powróćmy do korzeni”, który Nina Nu przygotowała na zamówienie Muzeum Ziemi Piskiej w ramach obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Występują: Nina Nu - głos, bęben obręczowy, Wiesław Wysocki - instrumenty klawiszowe i Wiktor Wysocki - saksofon sopranowy, klarnet basowy. Koncert rozpocznie się 11 lipca (niedziela) o godzinie 16:00 w Muzeum Michała Kajki w Ogródku. Wstęp wolny.
zywMonika Wierzbicka – pseudonim artystyczny Nina Nu – dwukrotnie nominowana do nagrody muzycznej FRYDERYK, zdobywczyni III miejsca na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od ukończenia Studium Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni czynnie uprawia zawód wokalistki i aktorki, cały czas doskonaląc swoje umiejętności. Giżycczanka, swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała w Zespole Pieśni i Tańca Giżycko prowadzonym przez Krystynę Rekosz i Henryka Gierwela w Giżyckim Domu Kultury. Od 15 lat dzieli się swoim doświadczeniem i umiejętnościami - uczy śpiewu współpracując ze Szkołą Śpiewu i Emisji Głosu Konador. Obecnie koncertuje jako Nina Nu, jej głos można też usłyszeć w bajkach, które dubbinguje, m.in. Spongebob Kanciastoporty, Strażak Sam, Tree Fu Tom, Fraglesy, Hotel Transylwania 2 czy Zima Muminków.
Wiesław Wysocki grający zawodowo na saksofonach, klarnecie, flecie oraz instrumentach klawiszowych. To twórca współpracujący z orkiestrami Krzysztofa Herdzina, Adama Sztaby, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzesimira Dębskiego, Janusza Stokłosy, Jerzego Satanowskiego.
Andrzej Wysocki, który ma na swoim koncie współpracę z Andrzejem Kurylewiczem, Wandą Warską, Włodzimierzem Korczem, Danutą Rinn, Alicją Majewską. Grał w orkiestrach festiwalowych w Opolu, Sopocie i Zielonej Górze. Pracował przez wiele lat w teatrze Rampa jako instrumentalista. Jest pedagogiem w dwóch warszawskich szkołach muzycznych.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5