Rusza sezon artystyczny w Praniu

2021-07-06 12:00:00 (ost. akt: 2021-07-06 13:50:16)
KULTURA || W niedzielę, 11 lipca, rozpocznie się sezon koncertowy w Praniu. Otworzy go spotkanie z cyklu "Muzyka u Gałczyńskiego" z poezją Tadeusza Różewicza z tomu "Matka odchodzi" w interpretacji Mai Komorowskiej i Łukasza Borkowskiego.
Muzycznie program dopełnią Anna Wandtke (skrzypce, fortepian) i Sebastian Wypych (kontrabas, elektronika) swoimi utworami i improwizacjami.

Anna Wandtke – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Hochschule für Musik w Mannheim. Od 2002 r. współpracuje z SWR Rundfunkorcheter Kaiserslautern, gdzie nagrywa dla niemieckiej rozgłośni radiowej SWR2, przez kilka lat była też członkiem międzynarodowej UBS Verbier Festival Orchestra pod dyrekcją James’a Levine’a oraz międzynarodowej orkiestry kameralnej Maxima Vengerova. Koncertowała na całym świecie, współpracując z wybitnymi artystami, w tym polskimi mistrzami: Krzysztofem Pendereckim czy Jerzym Maksymiukiem. Wydała dwie płyty: “Violin soul” i “Wandtke plays polish”.

Sebastian Wypych jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pobierał również nauki u Lee Mesh’a – solo kontrabasisty Metropolitan Opera New York. Jako solista występował z orkiestrami: Concerto Avenna, Mała Filharmonia, Sinfonietta Cracovia, The New Art Ensemble, Vladymirska Orkiestra Kameralna, czy Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. Prowadzi bardzo żywą działalność koncertową, jako solista i kameralista oraz organizacyjną i producencką. W 2021 roku odbędzie się premiera jego kolejnej autorskiej płyty “POLSKA ENTER”, która jest zbiorem nagranych przez Sebastiana Wypycha ludowych pieśni a cappella rożnych regionów polski z autorską muzyką skomponowaną i wykonaną na specjalnie przebudowanym kontrabasie 6-strunowym autorskiej koncepcji Sebastiana Wypycha. W 2021 roku Sebastian Wypych dokonał nagrania autorskiego albumu TANGA ŚWIATA z udziałem założonego przez siebie i prowadzonego zespołu GANG TANGO oraz zaproszonego solisty, światowej sławy skrzypka – Robiego Lakatosa.

Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (dla rodzin z dziećmi do lat 18. Rezerwacja biletów: pranie.koncerty@gmail.com

Przed koncertem organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Henryka Ciruta "Elegia dla drzew" z udziałem autora.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5