Bo kultura wiele twarzy ma, czyli "Spotkanie u Jana..."

2021-06-26 05:21:38(ost. akt: 2021-06-28 06:51:04)
"Spotkanie u Jana..." - na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Łódź POLTEX

"Spotkanie u Jana..." - na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Łódź POLTEX

Autor zdjęcia: Sylwia Krześniewska

NASZ PATRONAT || „Spotkanie u Jana - X Międzynarodowy Jarmark św. Jana” było okazją, by poznać sztukę ludową regionu Warmii i Mazur oraz kulturę innych regionów Polski, a nawet zakątków świata.
Sceniczne prezentacje pieśni i tańców ludowych, występy zespołów i solistów, warsztaty ludowe i wystawcy rękodzieła, mazurska gwara na żywo i muzyczne interpretacje utworów mazurskiego poety ludowego Michała Kajki. Lokalni artyści — młodzi i nieco starsi — to był dzień ich promocji, promocji twórców „kultury w różnym wydaniu” z zaznaczeniem tego, co nasze mazurskie. Skosztować można było także wspaniałego jadła. Tak w wielkim skrócie podsumowaliśmy to co działo się w piątkowe (25 czerwca) popołudnie i wieczór na placu przy Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piszu przy ulicy Trzcinowej.

Na scenie wystąpili między innymi: Zespół seniorski Wesoła gromadka, Zespół Koło Gospodyń Wiejskich „Drygalanki”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska, Grupa Śpiewacza Uciesne Kamratki, Zespól Regionalny „Jasieniczanka” Cieszyn, Zespół Pieśni i Tańca Łódź POLTEX, Zespół Zarażeni Folkiem, Zespół Pisz na Łódź oraz soliści Zuzanna Nalewajek i Patryk Żywczyk, Wiktor Malinowski (Teatr Delikates). Wśród licznych atrakcji znalazły się m.in. warsztaty ludowe: gwara mazurska w Muzeum Ziemi Piskiej, garncarstwo i snycerstwo na placu przy Kościele (ul. Trzcinowa). W trakcie jarmarku trwała też sprzedaż ciast, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie walczącego z chorobą Nikosia.

Organizator imprezy: Piskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury MAZURIA
Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Piszu, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piszu
Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Mikołajkach, Bank Sandaner Polska, Firma Pilch
Patronaty:
Związek Mazurski, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Piska, Grupa medialna WM
Impreza dofinansowana została ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5