Ta ostatnia kolejka, po niej się rozstaniemy...

2021-06-19 08:00:00 (ost. akt: 2021-06-19 07:35:59)
Czy Mazur Pisz utrzyma się na pozycji wicelidera klasy A?

Czy Mazur Pisz utrzyma się na pozycji wicelidera klasy A?

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL|| Przed nami "ostatni zryw" rundy rewanżowej sezonu 2020/2021. W ten weekend wyjaśni się na których pozycjach zakończą rozgrywki nasi piłkarze występujący od III ligi po klasę A. Kto powalczy z kim?
Na 5. miejscu w tabeli III ligi plasuje się obecnie Znicz Biała Piska, który - wyjątkowo - pożegnał się z sezonem już 16 czerwca (wyjazdowym remisem z Unią Skierniewice 1:1). Czy utrzyma się na tej lokacie? Punkt przewagi nad Unią i Legią II niestety tego nie gwarantuje. Trzeba będzie oglądać się na poczynania rywali, którzy ostatnią kolejkę rozegrają w ten weekend.

Dwa szczeble ligowe niżej, w klasie okręgowej, Śniardwy Orzysz (obecnie 3. w tabeli) rzucą na wyjeździe rękawicę Victorii Bartoszyce. Potrzebny jest triumf, ponieważ Orlęta Reszel dysponują identycznym dorobkiem punktowym, co zielono-niebiescy. Szkoda byłoby wypuścić ten brąz na ostatniej prostej. Teoretycznie jest i szansa na srebro, choć mało prawdopodobnym jest, by 2. w stawce Rominta Gołdap (3 punkty przewagi) oddała punkty niżej sklasyfikowanemu MKS Jeziorany.

Ciekawie zapowiada się i w a-klasie. Dzięki walkowerowi z GKS Dźwierzuty, piłkarze Mazura Pisz plasują się obecnie na pozycji wicelidera. Z uwagą śledzić będą więc konfrontację Rony 03 Ełk z GKS Szczytno. Jeśli ełczanie wygrają, to im przypadnie ligowe srebro.

Drugi z naszych a-klasowców, MKS Ruciane-Nida, ugości 20 czerwca 9 (14:00) Falę Warpuny. Bez względu na wynik niebiesko-biali nie rozstaną się jednak z 6. miejscem w tabeli. Piąty GKS Szczytno "odskoczył" wcześniej na 9 punktów, zaś ścigająca naszych piłkarzy Pogoń Banie Mazurskie - choćby nie wiadomo jak się starała - jednym meczem nie zasypie 4-punktowej straty.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5