Lato w Ogródku. Znamy program sezonu artystyczno-kulturalnego w Muzeum Michała Kajki

2021-06-18 09:00:00 (ost. akt: 2021-06-18 07:46:56)

Autor zdjęcia: Muzeum im.Michała Kajki w Ogródku

Muzeum Michała Kajki zaprezentowało program sezonu artystyczno-kulturalnego w Ogródku. W tym roku na scenie, w sąsiedztwie malowniczego Jeziora Kraksztyn, gościć będą muzycy, aktorzy teatralni i poeci.
Po kilku miesiącach zamknięcia Muzeum zachęca do uczestnictwa w inicjatywach i wydarzeniach kulturalnych i artystycznych zaplanowanych na lipiec i sierpień, na scenie plenerowej przy Muzeum M. Kajki.

Podczas tegorocznego sezonu wystąpią muzycy reprezentujący muzykę folkową i tradycyjną: Wowakin, czy Rodzinna Kapela Wasilewskich. Miłośników naszego regionu i kultury mazurskiej zainteresuje z pewnością występ w wykonaniu Niny Nu, realizującej autorski projekt artystyczny "Głos Dawnych Mazurów". Nie zabraknie również współczesnych brzmień, podczas występów: Eliany Przybylskiej, czy Sylwii Wasilewskiej i Tymoteusza Ławrukajtisa.

31 lipca - podczas Gali XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki na Ogródkowej scenie wystąpi Laura Łącz - aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka, która dzień wcześniej (30 lipca) spotka się z czytelnikami podczas literackiej dyskusji w Bibliotece Publicznej w Orzyszu.

Dla dzieci Muzeum przygotowało przedstawienia teatralne - z gościnnym występem teatrów: Delikates z pobliskich Mączy, Żelazny z Katowic i Kultureska z Krakowa. Dodatkowo najmłodsi będą mieli okazję do rozwinięcia swojej kreatywności, podczas warsztatów malarskich organizowanych we współpracy z ełcką malarką - Agnieszką Komor.

— Kilka lat temu Mazury znalazły się w gronie Cudów Natury. Tegoroczne wakacje będą okazją, żeby udowodnić, że to również Cud Kultury, stąd promowane przez nas hasło "Mazury Cud Kultury" i zachęty do uczestnictwa w organizowanych przez nas wydarzeniach, jak również wizyt w muzeach i instytucjach kultury rozsianych od Ostródy, przez Nidzicę, aż do Pisza i Ełku — podkreśla Michał Misztal z Muzeum Michała Kajki w Ogródku.
— Wszystkich zainteresowanych ofertą wydarzeń kulturalnych w Muzeum zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej, na Facebooku i na Instagramie.

Szczegóły programu znajdują się na stronie: http://www.michalkajka.pl/lato-w-ogrodku-2021/

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5