Potrącenie, dachowanie i jazda na promilach

2021-06-14 14:57:30 (ost. akt: 2021-06-14 15:27:33)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Dwa wypadki drogowe i pijana kobieta za kółkiem to weekendowy bilans na drogach powiatu piskiego.
Kierująca peugeotem dachowała, a 14-letni motorowerzysta potrącił rowerzystkę — w trakcie weekendu policjanci z powiatu piskiego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych.

Pierwszy z nich miał miejsce w sobotę (12 czerwca br.) po godz. 16.00 w okolicach miejscowości Jabłoń, gmina Pisz. Kierująca pojazdem marki Peugeot jechała od strony Wiartla w kierunku Pisza. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechała z drogi i kilkukrotnie dachowała. Kierująca tym samochodem to 22-letnia mieszkanka gminy Pisz. Kobieta jechała sama. W ciężkim stanie zabrana została do szpitala.Kilka minut później na terenie gminy Orzysz 14-letni motorowerzysta potrącił rowerzystkę. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło w momencie, kiedy nastolatek wyprzedzał kobietę jadącą rowerem. 29-letnia mieszkanka gminy Orzysz, jadąca jednośladem, z obrażeniami trafiła do szpitala.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń drogowych.

W sobotę (12 czerwca br.) po północy w miejscowości Wierzbiny, gmina Orzysz, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Kierowała nim 42-letnia mieszkanka województwa podlaskiego. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kierującej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5