Pożar motorówki na Śniardwach. Trzy osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]

2021-06-09 13:57:13 (ost. akt: 2021-06-09 17:20:31)
Zabezpieczona łódź

Zabezpieczona łódź

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru łodzi motorowej na jeziorze Śniardwy. Do zapłonu i wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas dolewania paliwa do zbiornika. W momencie wypadku na łodzi było pięciu mężczyzn. Trzech z nich trafiło do pobliskich szpitali. Jeden z nich jest w stanie ciężkim. Policjanci z Pisza zatrzymali w tej sprawie trzy osoby.
We wtorek (8 czerwca br.) około godz. 16.00 na jeziorze Śniardwy doszło do pożaru i wybuchu łodzi motorowej. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Wyspy Czarci Ostrów.


fot. asp. Patryk Krystkiewicz, mł. ogn. Bartłomiej Święcki KP PSP Pisz.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w chwili wypadku na łodzi przebywało pięciu mężczyzn w wieku od 50 do 67 lat z Poznania i okolic oraz jeden z Mikołajek. Płynęli do miejscowości Okartowo. W pewnym momencie zabrakło im paliwa. Zadzwonili po pomoc do znajomego z Mikołajek, który dowiózł im benzynę. Dolewając paliwo do zbiornika na pokładzie motorówki wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło zapłonu i wybuchu łodzi.


fot. asp. Patryk Krystkiewicz, mł. ogn. Bartłomiej Święcki KP PSP Pisz.

W wypadku rannych zostało trzech mężczyzn w tym jeden w stanie ciężkim przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Ełku, gdzie nadal przebywa. Drugi hospitalizowany jest w Piszu. Po udzieleniu pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.


fot. asp. Patryk Krystkiewicz, mł. ogn. Bartłomiej Święcki KP PSP Pisz.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5