Mistrzowie finiszu? Mazur wrzucił wyższy bieg

2021-06-09 09:00:00 (ost. akt: 2021-06-09 07:43:55)

Autor zdjęcia: Groundhopping Warmia i Mazury

FUTBOL || Wszystkie grupy wiekowe Mazura Pisz najwyraźniej zamierzają zakończyć sezon z mocnym przytupem. Seniorzy, młodzicy i trampkarze tylko w ostatniej kolejce strzelili 40 goli (!!!), tracąc przy tym ledwie... jedną.
Wygrana z Wałpuszą 07 Jesionowiec (2:4), rozgromienie Mazura Wydminy (5:1), zmiecenie z murawy Olimpi Miłki (1:8)... Mazur Pisz długo w sezonie 2020/2021 nie mógł odnaleźć formy, ale gdy to zrobił... Podopieczni trenera Sebastiana Poświaty ewidentnie błyszczą formą.

Solidne występy seniorów cieszą, lecz jeszcze więcej optymizmu wnoszą sukcesy ich młodszych kolegów z klubu. W ostatnich dniach poszaleli zwłaszcza młodzicy i trampkarze.

Pierwsi z nich, występujący w II lidze wojewódzkiej, muszą zainwestować w liczydło. Ekipa prowadzona przez trenera Łukasza Świderskiego zdeklasowała (22:0!!!) rówieśników z Salosu Ełk. Po końcowym gwizdku sami zawodnicy mieli problem z dokładnym wskazaniem wyniku.

Astronomiczny rezultat to w głównej mierze zasługa Olafa Taperka, autora 13 goli (warto śledzić poczynania tego zawodnika, interesują się jego osobą coraz poważniejsze kluby, także spoza Warmii i Mazur — przyp. K.K.). Pięć dorzucił Maciej Sarnacki, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Aleksander Duchnowski, Karol Szwalgin, Marcel Sobotka i Filip Kuliś.

Mówiąca wiele "dwucyfrówka" padła łupem Mazura również w I lidze wojewódzkiej trampkarzy. Gospodarze z Mrągowii Mrągowo nie zdołali przeciwstawić się nawałnicy ciągnącej z Pisza i przegrali 0:10 (S.Pupek x3, D.Duchnowski x2, F.Kuźnicki x2, M.Kurpiewski x2, B.Nestorowicz x1).

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5