4 promile i zakaz sądowy? Podsumowanie weekendu na drogach

2021-06-07 12:00:00 (ost. akt: 2021-06-07 10:31:04)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Długi, czerwcowy weekend sprawił, że na drogach powiatu zrobiło się tłoczno. Policjanci przekonują, że ostatnie dni minęły względnie bezpiecznie. Nieodpowiedzialnych kierowców jednak, niestety, nie brakowało.
Jednym z nich był kierujący pojazdem marki Dodge Caliber. Został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Sytuacja miała miejsce w piątek (4 czerwca br.) po godz. 20.00. Samochód ten jechał całą szerokością drogi na trasie Ruciane- Nida – Pisz.

Po zatrzymaniu tego auta do kontroli drogowej policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że 50-letni mieszkaniec Siedlec, kierujący tym samochodem, jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten jechał sam.

Funkcjonariusze sprawdzili dane personalne kierującego w policyjnych bazach danych. Okazało się, że 50-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Zakaz ten orzeczony mu został przez Sąd Rejonowy w Siedlcach w październiku 2018 roku na okres 4 lat. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 48-letni mieszkaniec powiatu ełckiego jadący motorowerem marki Ferro. Skręcając w prawo uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Ford. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zdarzenie to miało miejsce w sobotę (5 czerwca br.) po godz. 17.00 na terenie gminy Orzysz.

W piątek (4 czerwca br.) uprawnienia do kierowania stracił 37-letni mieszkaniec Rucianego–Nidy. Powodem było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie miejscowości, w której mieszkał. Kierując pojazdem marki Audi miał na liczniku 103 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierowca nie tylko stracił prawo jazdy, ale także ukarany został mandatem, a na jego kontro trafiło 10 punktów karnych.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (5 czerwca br.) po godz. 16.00 na terenie gminy Pisz. Kierująca pojazdem marki Skoda skręcając w prawo do ośrodka wypoczynkowego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście jadącemu ścieżką rowerową. 41-letni mężczyzna, jadący jednośladem, z urazem głowy trafił do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń. 21-letnia mieszkanka Łomży, kierująca skodą, była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5