Podsumowanie kolejki i piłkarski rozkład jazdy na weekend

2021-06-07 09:13:16(ost. akt: 2021-06-07 09:17:24)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

FUTBOL || Dwa triumfy i dwie porażki — to bilans weekendu w wykonaniu piłkarzy powiatu piskiego. Z 3 "oczek" cieszą się Śniardwy i Mazur. Po meczu "w plecy" ma Znicz i MKS.
Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu, Znicz (obecnie 7. miejsce w III lidze), nie weszła zbyt dobrze w spotkanie z Legionovią Legionovo. Czerwono-zieloni stracili gola już w 7. minucie meczu, a po dziesięciu następnych było już 0:2. Zespół z Białej Piskiej nie poddawał się i ruszył do odrabiania strat. Światełko nadziei zapalił w 23. minucie nie kto inny, a Bartosz Giełażyn. Przed przerwą podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego mieli okazję, by doprowadzić do remisu, ale... zabrakło przysłowiowego "postawienia kropki nad i". Rywale natomiast nie próżnowali i dorzucili od siebie kolejne cztery trafienia. Tablica wyników zatrzymała się przy stanie 1:6.

Dwa szczeble ligowe niżej, Śniardwy Orzysz zrównały się punktami z wiceliderem — Orlętami Reszel. Wszystko za sprawą wyjazdowej wygranej nad Kłobukiem Mikołajki. Także i w tym przypadku początek pojedynku nie był szczęśliwy dla naszych piłkarzy. Zielono-niebiescy, po stracie gola, zdołali jednak odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrali (2:4). Dwa gole — z rzutów karnych — ustrzelił Krzysztof Czaplicki, a po trafieniu dorzucili od siebie Patryk Baran i Dariusz Kaźmierczyk.

Z solidnie wykonanej pracy w sobotę dumny mógł być Mazur Pisz. Piłkarze ze stolicy powiatu (obecnie 4. miejsce w klasie A) wyruszyli na podbój Miłek i... wysłali wszystkie miejscowe ekipy sprzątające na chwilowe bezrobocie. Kompletnie "pozamiatali" na miejscowym stadionie. Strzelili 8 goli (hat-trick Ptak R., 2x Barański, 1x Mąka, 1x Owczarczyk i 1x Antosiewicz), na co przeciwnicy odpowiedzieli ledwie jednym.

Punktowym smakiem obejść musiał się grający na tym samym szczeblu MKS Ruciane-Nida (obecnie 6. miejsce w tabeli). Niebiesko-biali ulegli ełckiej Ronie (4:1), a honorowego gola ustrzelił w 81. minucie Sebastian Sęk.

Piłkarski rozkład jazdy na weekend. 12 czerwca: Polonia Warszawa - Znicz Biała Piska, Śniardwy Orzysz - MKS Jeziorany (17:00), Mazur Pisz - Start Kruklanki (16:00), GKS Szczytno - MKS Ruciane-Nida.