Kwiaty i życzenia dla bibliotekarzy

2021-05-13 15:53:56 (ost. akt: 2021-05-13 15:58:37)

Autor zdjęcia: UM Pisz

Z kwiatami, listem gratulacyjnym i porcją życzeń udał się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu Burmistrz Andrzej Szymborski.
Wizyta była nieprzypadkowa, gdyż w sobotę (8 maja) przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Obchodzone od 1985 r. święto inauguruje Tydzień Bibliotek – okres w którym placówki czytelnicze otwierają się na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów.

– Nie tylko w tym czasie, lecz również przez cały rok angażujecie się Państwo na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Dzięki temu Wasz wkład w rozwój lokalnego życia kulturalnego jest ogromny To dzięki Wam mieszkańcy gminy Pisz mogą pogłębiać swoją edukację, rozwijać swoje pasje, w rezultacie efektywnie zagospodarować swój wolny czas.
Życzę Państwu radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, rzeszy wiernych czytelników, a także ciekawych pomysłów i niesłabnącego entuzjazmu w krzewieniu działań popularyzujących kulturę słowa. Niech każdy dzień będzie nowym rozdziałem księgi dobrych doświadczeń płynących z kontaktu z Czytelnikami i książką –
życzył pracownikom Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu Burmistrz Andrzej Szymborski.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5