Po 22 latach przyszedł czas na emeryturę

2021-05-12 09:55:28 (ost. akt: 2021-05-12 09:57:57)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Komendant Powiatowy Policji w Piszu spotkał się z nadkom. Sławomirem Paprotą, aby podziękować mu za wieloletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu zdecydował o odejściu na emeryturę po 22 latach służby w Policji. Na pamiątkę policjant otrzymał list gratulacyjny i szablę oficerską.
Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas spotkał się z nadkom. Sławomirem Paprotą, który odszedł na emeryturę po 22 latach służby w Policji.

Komendant podziękował oficerowi za wieloletni trud włożony na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego oraz za doświadczenie, które przekazał młodszym policjantom. Mł. insp. Marcin Kubas życzył mu wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z podejmowania kolejnych wyzwań zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dodał też, że drzwi piskiej komendy są dla niego zawsze otwarte.

W ramach podziękowania Komendant wręczył nadkom. Sławomirowi Paprocie list gratulacyjny oraz szablę oficerską polską z orłem dekorowaną grawerem z napisem „Bóg, honor, ojczyzna”. To pamiątkowy prezent za wieloletnią współpracę od policjantów, pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Piszu.

Kilka słów o odchodzącym na emeryturę

Nadkomisarz Sławomir Paprota służbę w Policji rozpoczął w 1999 roku w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu. W kolejnych latach pracował na różnych stanowiskach zarówno w pionie prewencji, jak i kryminalnym. Będąc oficerem Policji przez wiele lat zajmował stanowiska kierownicze. Był m.in. Komendantem Komisariatu Policji w Białej Piskiej oraz pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu. Odszedł na emeryturę jako Zastępca Naczelnika piskiej prewencji. Stanowisko to zajmował przez ostatnich pięć lat.

Przez te 22 lata służby był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za osiągnięte w służbie wyniki. Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry policjant, jako przełożony, ale także jako kolega.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5