Ukraińcy w Orzyszu... "przeholowali". Skończy się za kratami?

2021-05-04 17:30:00 (ost. akt: 2021-05-04 14:33:12)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, który holował samochód marki Honda Civic. Kierowca pierwszego auta był trzeźwy, ale holowanego miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. A do tego był... poszukiwany. Został zatrzymany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę (2 maja) po godz. 19.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, że w Orzyszu od strony plaży opel holuje hondę, a kierowcy są prawdopodobnie nietrzeźwi.

Patrol zauważył opisane pojazdy na ul. Leśnej w Orzyszu i zatrzymał je do kontroli drogowej. Za kierownicą opla siedział 20-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Holował pojazd marki Honda Civic, którym kierował 22-letni mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości tego kierowcy wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy to obywatele Ukrainy na co dzień mieszkający i pracujący w Warszawie.

W trakcie wykonywania czynności z udziałem nietrzeźwego kierującego policjanci ustalili, że 22-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku. W tej sytuacji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. W rozmowie z policjantami powiedział, że koledze popsuł się samochód. Chciał mu pomóc go uruchomić, bo ten nie potrafił tego zrobić na lince. Nie pomyślał o tym, że wcześniej pił piwo. Zależało im, aby jeszcze tego samego dnia wrócić do Warszawy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 22-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5