Złotych pod żaglem UKŻ nie brakuje, ale w e-skarbonce tak

2021-04-26 12:40:00 (ost. akt: 2021-04-26 12:45:48)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

ŻEGLARSTWO || Wszystkie ręce na pokład! Uczniowski Klub Żeglarski w Piszu ruszył ze zbiórką internetową. Celem "e-zrzutki" jest remont pontonu reasekuracyjnego.
Czyli sprzętu, który jest niezbędny nie tylko przy prowadzeniu zajęć treningowych, ale i podczas zawodów i regat. To właśnie dzięki niemu szkoleniowcy mogą m.in. na bieżąco śledzić i korygować poczynania swych podopiecznych, a także — w sytuacjach awaryjnych — śpieszyć im z pomocą bezpośrednio z wody.

By wspomniana jednostka dalej mogła spełniać swą rolę, niezbędny jest gruntowny remont. I — niestety — nie należy on do tanich. W chwili pisania tych słów na koncie zbiórki widnieje 2900 zł, co stanowi ledwie... 17 proc. całości (inicjatorzy wycenili koszt prac na 17 tys. zł). Obecna kondycja finansowa klubu uniemożliwia zmierzenie się z tym wyzwaniem w pojedynkę.

— Borykamy się z kłopotami finansowymi, potrzebujemy pomocy. Każda podarowana kwota będzie dla nas istotnym wsparciem, za które bardzo serdecznie dziękujemy — podkreślają (link do zbiórki — https://zrzutka.pl/rz4b25).

Pomóc ewidentnie warto. Przypomnijmy, że UKŻ reprezentuje godnie powiat piski już od ponad 20 lat. Nieustannie zapewnia dzieciom oraz młodzieży warunki do czynnego i systematycznego szkolenia sportowego. Doświadczona kadra dba zresztą nie tylko o rozwój fizyczny swych podopiecznych, ale i intelektualny. Z powodzeniem.

Nasi młodzi żeglarze odnieśli niejeden sukces na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Na koncie UKŻ widnieje wiele tytułów mistrza Polski i Europy, nie brak i sukcesów na akwenach światowych. Wysoki poziom piskich żeglarzy potwierdza fakt, że co roku są powoływani do składu kadry narodowej.

Kamil Kierzkowski

https://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5