Ruszają sportowe wakacje, do zgarnięcia 30 "baniek"

2021-04-23 09:00:00(ost. akt: 2021-04-23 09:02:07)

Autor zdjęcia: pixabay

KONKURS || Ruszyła druga edycja programu "Sportowe Wakacje+". W ministerialnym konkursie jest o co walczyć, bo na najlepszych czeka łącznie aż 30 milionów złotych.
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił otwarty konkurs ofert na dofinansowanie – ze środków pochodzących z budżetu państwa – zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych, realizowanych w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2021 roku.

— Celem programu „Sportowe Wakacje+”, którego pierwsza edycja odbyła się w 2020 roku, jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i systematyczne podnoszenie poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wsparcie organizacji obozów sportowych, a także zajęć, turniejów, eventów, konkursów oraz innych wydarzeń sportowych w Polsce — przekonują inicjatorzy.

Do zadań realizowanych w ramach konkursu nalezą trzy główne kwestie. Pierwsza — wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych dla dzieci młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych. Druga — wspieranie organizacji turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych. Trzecia — wspieranie organizacji ogólnodostępnych obozów sportowych na poziomie ogólnopolskim (wyłonienie operatora krajowego).

Na realizację powyższych zadań zaplanowano kwotę w łącznej wysokości 30 milionów złotych. O pieniądze mogą się starać organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej (w szczególności związki stowarzyszeń, stowarzyszenia, fundacje). Zadania będą realizować podmioty wyłonione w otwartym konkursie.

Oferty należy przygotować wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi ofert i wniosków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu AMODIT (strona obsługująca wnioski znajduje się TUTAJ).

Do kiedy? Termin ich składania upływa 9 maja, a organizatorzy mają czas na rozpatrzenie do 18 czerwca.

Więcej szczegółowych informacji bezpośrednio na STRONIE MINISTERSTWA.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5