Dzień meczowy. Znicz jedzie do Legii, Śniardwy do Rominty

2021-04-10 08:54:08 (ost. akt: 2021-04-10 08:56:39)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Już tylko godziny dzielą nas od dwóch emocjonujących pojedynków w wykonaniu piłkarzy naszego powiatu. W III lidze o punkty powalczy Znicz Biała Piska. W klasie okręgowej Śniardwy spróbują swych sił z wiceliderami z Rominty Gołdap.
Znicz Biała Piska plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli. W starciu z rezerwami słynnej Legii będzie występował - przynajmniej "na papierze" - w roli faworyta. Rywale zajmują 8. miejsce (ostatnie w tzw. grupie mistrzowskiej). W poprzednich starciach podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego radzili sobie z ekipą ze stolicy całkiem przyzwoicie.

W fazie zasadniczej czerwono-zieloni wygrali 1:0. Bilans poprzednich sezonów również przemawia na ich korzyść. Poza dwoma bezbramkowymi remisami, Znicz "usadził" jednokrotnie legię aż... 5:0.

- Rezerwy mistrza Polski to znakomity rywal, by rozpocząć nową serię. Do poprzedniego spotkania ze Świtem Nowy Dwór Mazowieckie nasza drużyna była niepokonana w 15 meczach ligowych - słyszymy w szeregach Znicza, któremu życzymy powtórzenia tak pięknej passy.

Mecz Legia II - Znicz Biała Piska rozpocznie się o godz. 15:00 w podwarszawskim ośrodku Legia Training Center.

Na wicelidera!

Dwa szczeble ligowe niżej, Śniardwy Orzysz (4. miejsce w klasie okręgowej) o 16:00 rozpoczną bój z drugą drużyną w stawce - Romintą Gołdap. Przed pierwszym gwizdkiem rywale dysponują 8 punktami przewagi.

I niewykluczone, że różnica zostanie dziś częściowo zniwelowana. Łatwo jednak z pewnością nie będzie. Tym bardziej, że wiceliderzy będą chcieli odegrać się za porażkę z 29 sierpnia, kiedy to przegrali w Orzyszu aż 3:0.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5