Dwa lata znęcał się nad rodziną, trafił do aresztu

2021-04-08 09:58:48 (ost. akt: 2021-04-08 10:08:44)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Piscy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego sprawcę przemocy domowej. Tym razem do policyjnego aresztu trafił 47-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna od dwóch lat stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec partnerki oraz dwójki jej dzieci.
Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna stosował przemoc psychiczną i fizyczną od dwóch lat. W tym czasie bez powodu wszczynał awantury. Wyzywał domowników, szarpał partnerkę za ręce i za ubranie. Zdarzały się sytuacje, że ją dusił, bił po głowie oraz rzucał w nią różnymi przedmiotami. W trakcie takich awantur niszczył też sprzęty domowe. 47-latek stosował także przemoc psychiczną i fizyczną wobec 16-letniej córki swojej partnerki oraz jej 14-letniego syna.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad najbliższymi. Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Do tego ma orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 30 metrów oraz zakaz jakiegokolwiek kontaktu z nimi. Zobligowany został także do opuszczenia, na okres 3 miesięcy, wspólnie zajmowanego mieszkania. Był do tego zobowiązany w ciągu 2 godzin po wyjściu z policyjnego aresztu. Swoje rzeczy z domu mógł zabrać w asyście funkcjonariuszy.

Przestępstwo znęcania jest zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do lat 5.
KPP Pisz2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5