Po "lanym" poniedziałku wsiedli z procentami za kółko...

2021-04-07 14:00:00 (ost. akt: 2021-04-07 10:43:15)

Autor zdjęcia: pixabay

We wtorkowy poranek policjanci piskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miało prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Co oznacza, że popełnili przestępstwo. Badanie trzeciego kierującego wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu, co jest wykroczeniem. Wszyscy trzej stracili prawo jazdy i poniosą dalsze konsekwencje.
We wtorek (6 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych policjanci, na drogach powiatu piskiego, zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierowców.

Pierwszego wyeliminowali z ruchu przed godz. 9.00. Pojazd marki Mazda funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Piszu. 45-letni kierowca z województwa podlaskiego miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Tyle samo miał kierujący pojazdem marki Opel Astra zatrzymany przez policjantów po godz. 10.00 w Orzyszu. Samochodem tym kierował 62-letni mieszkaniec tego miasta.

Niespełna pół godziny później w miejscowości Kożuchy (gm. Biała Piska) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Kierował nim 35-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości tego kierowcy wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają kierowcom o konsekwencjach jazdy pod działaniem alkoholu

Jeżeli badanie stanu trzeźwości będzie w granicach od 0,2 do 0,5 promila jest to wykroczenie. Grozi za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Jeżeli natomiast stan trzeźwości kierowcy wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie wówczas jest to przestępstwo, za które grozi:

- kara pozbawienia wolności nawet do lat 2;

- zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat;

- świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5