Coraz mniej osób stosuje się do obostrzeń. Policja apeluje

2021-04-06 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-06 11:09:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci ujawnili podczas świąt blisko 300 osób, które nie zakrywały ust i nosa. — Posypały się mandaty, pouczenia i wnioski do sądu o ukaranie — przekonują funkcjonariusze, apelując o przestrzeganie obostrzeń.
Tylko w ciągu ostatnich czterech dni (od 2 do 5 kwietnia) policjanci na terenie powiatu piskiego wylegitymowali 271 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Najwięcej takich obywateli, bo aż 92, funkcjonariusze ujawnili w piątek (2 kwietnia).

Spośród tych 271 osób aż 98 ukaranych zostało mandatami karnymi. 163 obywateli zostało pouczonych przez funkcjonariuszy, a wobec 10 skierowane zostaną wnioski do sądu.

— To pokazuje, że pomimo wielu przedświątecznych apeli kierowanych z różnych stron, mimo informacji o wzrastającej liczbie zakażeń i pacjentów w szpitalach, wiele osób wciąż lekceważy wprowadzone przepisy. Tym samym swoim zachowaniem narażają zdrowie i życie innych. To też pokazuje, jak potrzebna jest stanowcza reakcja policjantów wobec takich obywateli. I takiej reakcji mogą spodziewać się wszyscy, którzy nie stosując się do obowiązujących obostrzeń będą narażać zdrowie innych — słyszymy w KPP.

— Wykażmy się odpowiedzialnością oraz dbałością o życie i zdrowie własne, a także swoich najbliższych i przestrzegajmy obowiązujących przepisów oraz zaleceń sanitarnych — apelują policjanci.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5