Dzień meczowy. Znicz i Śniardwy walczą u siebie o punkty

2021-04-03 09:11:50 (ost. akt: 2021-04-03 09:29:14)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

FUTBOL || To może być piękny "gospodarski komplet". Znicz Biała Piska - najwyżej sklasyfikowana ekipa powiatu - podejmie dziś u siebie (14:00) Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Śniardwy - jedyna nasza drużyna w okręgówce - ugoszczą natomiast w Orzyszu Vęgorię Węgorzewo (16:00).
Dla Znicza będzie to oficjalne rozpoczęcie przygody z grupą mistrzowską.

- Rozstrzygnięcia, które przed sezonem bralibyśmy w ciemno, wywindowały nasz zespół na 3. miejsce w tabeli. Teraz nie pozostało nic innego jak walczyć o historyczny wynik w III lidze. Rozgrywki grupy mistrzowskiej potrwają do połowy czerwca. Do rozegrania jest 14 serii spotkań z najmocniejszymi ekipami tego sezonu - czytamy na stronie Znicza.

- Świt (obecnie 6. w tabeli) jest rywalem, który bez względu na wszystko będzie kojarzył nam się niezwykle przyjemnie. To właśnie w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczęliśmy w połowie września piękną serię. Dzisiaj to już 15 meczów bez porażki! Znicz jechał wówczas na boisko lidera rozbity mentalnie i fizycznie, bez kilku podstawowych zawodników, ale zespół, który wybiegł na boisko pokazał charakter, a wygrana 1:0 zbudowała morale i pozwoliła uwierzyć, że ciężka praca przyniesie dobre efekty. Dzisiaj Znicz jest zespołem z czołówki, z którym to rywale muszą się liczyć! - dodają czerwono-zieloni.

Zapraszając na bezpłatną transmisję, która rozpocznie się ok. 13:50.

Okazja do rewanżu

Dzisiejsze spotkanie Śniardw Orzysz z Vęgorią Węgorzewo będzie miało szczególny charakter. W rundzie jesiennej rywale wygrali u siebie aż 5:1, co stanowi najdotkliwszą porażkę zielono-niebieskich w dotychczasowych rozgrywkach sezonu 2020/2021.

I choć ostatnia konfrontacja zakończyła się pogromem, to jednak orzyszanie dziś występować będą w roli faworyta. Plasują się na czwartej pozycji, zaś Vęgoria zajmuje miejsce dziesiąte i do Śniardw traci piętnaście punktów (***Vęgoria ma jeden mecz zaległy).

- Pojedynek z drużyną z Węgorzewa będzie pierwszym w tym roku meczem na Stadionie Miejskim w Orzyszu. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nie będą mogli jednak uczestniczyć w nim kibice. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 16, a relację z meczu prowadzić będziemy na naszym facebookowym profilu - słyszymy w Śniardwach.

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5