Zmiany w rozgrywkach dziecięcych. Wyników i tabel nie będzie

2021-02-14 09:15:09 (ost. akt: 2021-02-14 09:20:53)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Przerwa zimowa okazała się czasem wzmożonych rozmów wewnątrz struktur Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Szykują się duże zmiany w rozgrywkach.
O ile u seniorów oraz starszych grup młodzieżowych "trzęsienia ziemi" nie ma, o tyle najmłodszym przyjdzie walczyć w zupełnie innej atmosferze. Zmiany, co należy podkreślić, nie były jednak tzw. "widzimisię" związkowców. Działacze W-MZPN rozmowy z klubami prowadzili już w grudni, a szerokie konsultacje rozpoczęli w styczniu. Decyzja zapadła dopiero po wysłuchaniu wszystkich "za" i "przeciw", 10 lutego.

— Główna zmiana to likwidacja wyników i tabel w rozgrywkach orlików i żaków. Zarząd uznał, że jest to słuszna droga, ale jednocześnie zauważył, że rozwiązanie to nie jest samo w sobie wystarczające do poprawy szkolenia najmłodszych dzieci — słyszymy od działaczy, którzy dodają, że (oprócz stworzenia odpowiedniego systemu rozgrywek) należy przede wszystkim skupić się na edukacji trenerów, rodziców, osób zarządzających klubami oraz właściwej współpracy między klubami, co sukcesywnie będzie wdrażane od rundy wiosennej obecnego sezonu.

Wszystkie rozgrywki orlików, żaków i skrzatów będą się odbywały osobno dla każdego z roczników (orlik E1, orlik E2, żak F1, żak F2, skrzat G1, skrzat G2). Tak jak miało to miejsce wcześniej, kontynuowany będzie podział grup ze względu na poziom sportowy i możliwości organizacyjne (rozgrywki zielone i niebieskie). Podział, tradycyjnie, będzie następował na podstawie deklaracji trenerów.

Wszystkie drużyny, aby uczestniczyć w rozgrywkach rundy wiosennej, MUSZĄ NA NOWO ZGŁOSIĆ SIĘ DO ROZGRYWEK. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej W-MZPN (w nieprzekraczalnym terminie do 28 lutego 2021 roku).

kk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5