Zbierają w regionie "pakę", by kopać profesjonalnie w... "e-piłkę"

2021-02-04 09:00:00 (ost. akt: 2021-02-04 08:52:47)
Grasz w e-piłkę? Masz szansę robić to profesjonalnie

Grasz w e-piłkę? Masz szansę robić to profesjonalnie

Autor zdjęcia: pixabay

E-SPORT || Już od blisko roku wirus stara się zamknąć wszystkich w domach. Jednym z niewielu pozytywnych tego efektów jest... rozwój e-sportu na Warmii i Mazurach.
W naszym powiecie nie ma jeszcze wprawdzie żadnej w pełni ukształtowanej e-drużyny, lecz wydaje się, że to tylko kwestia czasu. Kluby w regionie dostrzegają zapotrzebowanie na tego typu "aktywność wirtualną", choć jeszcze mało który myślał poważnie o tym, by zrobić realny krok w tym kierunku. Obecnie dominuje ciekawość i... przyglądanie się ruchom sąsiadów.

Jak pod lupą będzie można śledzić tego typu inicjatywę np. Nowym Mieście Lubawskim, gdzie powstaje właśnie pierwsza na Warmii i Mazurach sekcja e-sportowa.

— E-sport Drwęca jest drużyną rywalizującą w grę piłkarską Pro Evolution Soccer (w trybie 10 vs 10; dziesięciu graczy równocześnie współpracuje, by wygrać z inną dziesiątką). Nasza drużyna bierze udział w rozgrywkach EPL 2020, czyli najsilniejszej lidze w Polsce na platformie PlayStation — przekonują władze klubu. Dodają ponadto, że każdy (bez względu na zamieszkiwany powiat) może dołączyć do ich szeregów.

— Reprezentujemy nasz region. W naszej drużynie są osoby w różnym wieku, także osoby niepełnosprawne. Posiadające rodziny, pracujące, uczące się. Czas wolny czy stopień sprawności nie jest przeszkodą by dołączyć do naszej drużyny. Wszyscy są mile widziani. To świetne miejsce i czas na realizowanie się jako zawodnika, grafika czy też komentatora sportowego — dodaje ekipa E-sport Drwęcy. Na rzeczy, faktycznie, się zna, ponieważ w projekt zaangażowany jest m.in. Jacek Łukomski (działacz e-sportowy szczebla centralnego).
Kontakt z drużyną możliwy jest m.in. za pośrednictwem jej profilu na portalu Facebook.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5