Wyszedł z domu. Wysłał wiadomość, że chce odebrać sobie życie

2021-01-26 11:00:00 (ost. akt: 2021-01-26 09:51:16)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Rodzina 35-letniego mieszkańca Pisza przeżyła chwilę grozy. Mężczyzna wieczorem wyszedł z domu bez słowa. Wysłał wiadomość, z której wynikało, że zamierza odebrać sobie życie. Ruszyły poszukiwania zakrojone na szeroką skalę. Tym razem, na szczęście, obyło się bez tragedii.
W poniedziałek (25 stycznia), po godz. 21.00, oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 35-letniego mieszkańca Pisza. Z informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu bez słowa. Kilka minut później przysłał żonie i krewnym wiadomość, z której wynikało, że zamierza odebrać sobie życie. Powodem były problemy rodzinne. Mężczyzna ten mógł się poruszać samochodem marki Opel.

Z uwagi na realne zagrożenie życia mieszkańca Pisza natychmiast rozpoczęły się jego poszukiwania. Wzięli w nich udział policjanci z całego powiatu piskiego. Funkcjonariusze sprawdzali pobliskie miejscowości, drogi dojazdowe do Pisza oraz wszystkie te miejsca, gdzie 35-latek mógł przebywać. Policjanci wzmogli też kontrole drogowe pod kątem odnalezienia zaginionego (oraz uzyskania jakichkolwiek informacji o miejscu jego pobytu).

Poszukiwania trwały wiele godzin. Przed godz. 2.00 patrol zauważył pojazd marki Opel w okolicach miejscowości Kałęczyn (oddalonej od Pisza około 15 km). Samochód stał na drodze gruntowej. W środku siedział mężczyzna.

Okazało się, że jest to zaginiony 35-latek. Mężczyzna był trzeźwy i komunikatywny. Powiedział funkcjonariuszom, że nie zamierzał odbierać sobie życia, a wiadomość przesłana najbliższym została źle przez nich odczytana. Dodał, że od momentu wyjścia z domu jeździł samochodem przez wiele godzin bez wyraźnego celu, bo chciał sobie wszystko przemyśleć.

Poszukiwania zakrojone na szeroką skalę zakończyły się odnalezieniem 35-latka całego i zdrowego.

Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

"Centrum Wsparcia" oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.

Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie https://liniawsparcia.pl. Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

KPP w Piszu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5