Mazur wiesza poprzeczkę wysoko. Nie zapomina i o kibicach

2021-01-15 11:00:00 (ost. akt: 2021-01-15 11:57:37)
Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Na półmetku sezonu 2020/2021, Mazur Pisz utrzymuje się w czubie tabeli klasy A. Podopieczni trenera Sebastiana Poświaty nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. Zapowiadają się ostre przygotowania.
Zespół ze stolicy naszego powiatu w obecnych rozgrywkach – na 11 spotkań – aż 8-krotnie opuszczał murawę jako zwycięzca, co przełożyło się na 24 punkty oraz 4. miejsce w stawce. Przy okazji ani razu nie zremisował i poniósł 3 porażki. Każda z nich jednak była z rywalem topowym, plasującym się na podium (1. Pojezierze Prostki, 2. Rona 03 Ełk oraz 3. Mazur Wydminy).

Z jednej strony można śmiało gratulować piszanom systematyczności w dobrych występach, a z drugiej... Kibice zapewne zawsze chcieliby więcej i lepiej. I niewykluczone, że podczas rundy wiosennej tak właśnie będzie.

Bo jeśli się przygotowywać, to z możliwie najlepszymi. W żadnym z zaplanowanych już sparingów Mazur nie będzie występował jako faworyt.

Cykl spotkań kontrolnych nasi piłkarze zainaugurują w Kolnie (10.02, 18:00), gdzie przywita ich miejscowy Orzeł (IV liga podlaska). Następnie Mazur wyruszy do Mrągowa (20.02, 15:00), by zmierzyć się z reprezentantem klasy okręgowej – Żaglem Piecki. A warto wspomnieć, że końcówkę rundy piecczanie mieli fenomenalną. 27 lutego piszanie wyjadą z kolei do Augustowa, by rzucić rękawicę kolejnemu IV-ligowcowi, Sparcie.

Następny z wyjazdów będzie już znacznie bliższy. Podopieczni trenera Poświaty zameldują się bowiem u swych "sąsiadów" w Orzyszu. Śniardwy – pod wodzą byłego zawodnika Mazura, Pawła Uszyńskiego – nieustannie dobijają się do podium okręgówki.

W chwili obecnej to wszystkie oficjalnie potwierdzone mecze kontrolne na liście. Termin sparingu ustalany jest ponadto z KS Śniadowo (podlaska klasa okręgowa), kilka miejsc w kalendarzu wciąż pozostaje wolnych.

Prezent dla kibiców

Wraz z poprawą wyników sportowych rośnie i "otoczka" marketingowo-promocyjna piłkarzy z Pisza. Klub powstały w 1951 roku ostatnio przygotował z myślą o kibicach cały zestaw gadżetów (m.in. szaliki, czapki, kominy czy koszulki).

Chętni do "uzbrojenia się" w klubowe fanty więcej informacji znajdą POD TYM LINKIEM

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5