Po latach starań - sukces! Piski szpital otrzyma prawie 7 mln zł wsparcia

2021-01-14 06:21:18 (ost. akt: 2021-01-20 05:07:06)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

To jest bardzo dobra wiadomość. Szpital Powiatowy w Piszu rozpoczyna modernizację Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego. Na ten cel otrzymał prawie 7 mln zł z budżetu państwa.
Na posiedzeniu w dniu 28 grudnia 2020 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, w którym zapisano wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa, modernizacja i rozbudowa oddziału zakaźnego w Piszu wraz z wyposażeniem w SP ZOZ w Szpitalu Powiatowym w Piszu” na kwotę 6,9 mln zł.

Dzięki temu plany dotyczące modernizacji, rozbudowy i doposażenia Oddziału Obserwacyjno - Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Piszu stały się realne.

Inwestycja już ruszyła

W poniedziałek, 11 grudnia, rozstrzygnięto przetarg, w wyniku którego do realizacji przedmiotu zamówienia został wybrany wykonawca: Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum BUDIR SYSTEM Sp. z o.o. Sp. k., z/s. w Warszawie, Partner Konsorcjum Przedsiębiorstwo Produkcyjne- Handlowo- Usługowe IRMA Ireneusz Załęski, z/s. w Warszawie. Prace modernizacyjne przewidziane są do połowy czerwca 2021 r.

Funkcjonowanie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Piszu nie zostanie przerwane na czas realizacji inwestycji. Zdecydowano bowiem, że część Oddziału Dziecięcego zostanie zagospodarowana na rzecz leczenia pacjentów Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego. Funkcjonowanie obu oddziałów realizowane będzie nieprzerwalnie.

— Miejmy nadzieję, że wszystkie prace związane z realizacją inwestycji przebiegną bezproblemowo i zgodnie z harmonogramem, dzięki czemu na obszarze przede wszystkim powiatu piskiego ale i całego województwa warmińsko-mazurskiego wzrośnie poziom bezpieczeństwa osób zagrożonych chorobami zakaźnymi, w tym między innymi takimi jak COVID-19 czy choroby odkleszczowe — czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Piszu.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MAM WĄTPLIWOŚCI, #3040703 | 81.15.*.* 14 sty 2021 09:28

    COŚ TU NIE GRA. ...........Na posiedzeniu w dniu 28 grudnia 2020 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, w którym zapisano wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa, modernizacja i rozbudowa oddziału zakaźnego w Piszu ........................................ ..W poniedziałek, 11 grudnia, rozstrzygnięto przetarg, w wyniku którego do realizacji przedmiotu zamówienia został wybrany wykonawca: Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum BUDIR SYSTEM Sp. z o.o. Sp. k., z/s. w Warszawie, ................................ 28 GRUDNIA DOPIERO RADA MINISTRÓW PRZYJĘŁA ROZPORZĄDZENIE O BUDOWIE! A PRZETARG NA WYŁONIENIE FIRMY Z WARSZAY INWESTYCJĘ SZPITALA JUŻ ODBYŁ SIĘ 11 GRUDNIA! TO JEST PRZESTĘPSTWO? PO ZA TYM CZY NIE NARZUCONO WYKONAWCĘ? MOZE PROKURATURA POWINNA ZERKNĄĆ NA TO.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5